• Takarítás cégek részére
  • bejarono
  • Egyéb szolgáltatások
  • akcios
  • Termékeink
  • Facebook követés

Hírlevél

Naprakészen legfrissebb híreinkből!

Feliratkozások kezelése

Csatlakozz!

facebook

Megosztás

Share this

.Az előkészítés, főzés, sütés, mosogatás kényes munkafolyamatok, ezért elengedhetetlen a tökéletes tisztaság.

Ugyanakkor a konyha talán a legjobban igénybe igénybevett , mivel a főzéssel és sütéssel járó napi használat bizony nem zajlik nyomtalanul. Ennek ellenére igyekezzünk konyhában a lehető legnagyobb rendet és tisztaságot tartani még a sűrű és kaotikus hétköznapokban is, de különösen egy nagyobb igénybevétel után.

Evőeszközök, edények

Ezeket használjuk a leggyakrabban, ezért rendszeresen tisztítjuk őket. Rozsdamentes nemesfém evőeszköz foltjait citromhéjjal eltávolíthatjuk, majd utána mossuk el. Késeket, egyéb éles eszközöket (pl. reszelő) ne tegyünk mosogatógépbe. Beégett edényt azonnal áztassunk be vízzel, és lehetőleg melegítsük is meg a vizet. Így könnyebben eltávolítható a beégett ételmaradék. Esetleg tegyünk a vízzel teli edénybe sót, és hagyjuk pár órát állni. Semmiképpen se kaparjuk fel a szennyeződést éles eszközzel!


Konyhaszekrény

Erről bizony hajlamosak vagyunk megfeledkezni, pedig a szerkényekben is összegyűlik a por. Ezért érdemes legalább évente egyszer mindent kipakolni, és kevés (univerzális) tisztítószert tartalmazó langyos vízzel áttörölni, majd szárazra törölni. A szekrények nem látható tetejére tegyünk újságpapírt, az beszívja a zsíros port és kidobása után cserélhető. Péksütemény tárolására használt fiókot vagy kamraszekrényt gyakrabban is mossunk ki.

.

Szemetes

Különösen ügyeljünk arra, hogy a konyhai szemetest és annak környékét rendszeresen tisztítsuk, mert gusztustalan és kellemetlen szagok okozója is lehet (feltétlenül használjunk fedeles szemetest és szemetes zacskót!).

Elektromos eszközök, gépek

A sütőben lévő foltokat legjobb még meleg állapotban kevés vízzel felönteni, majd mosogatószeres vízzel áttörölni. Beégett foltokat kenjünk be mosogatószeres vízzel, 50 fokos sütőben hagyjuk állni, hogy felpuhuljon. A tepsiket is tisztítsuk mosogatószeres vízzel, ha szükséges, enyhe dörzsöléssel. Kényelmesebb a helyzet, ha olyan sütőnk van, amelyben a szennyeződés leégethető. Ebben az esetben elegendő nedves papírkéztörlővel kitörölni az leégett szennyeződést, esetleg makacs foltokat külön kezelni.

.

A filteres kávéfőzőt, vízforralót tisztítsuk és vízkőtelenítsük rendszeresen, a használat szerinti gyakorisággal (kb. 3 havonta). Legjobban ecettel végezhető el, főzzünk át az ecetes vizet a gépen, hagyjuk fél órát állni, majd utána még két alkalommal főzzünk át tiszta vizet a gépen. Ha a gép tűzhely közelében áll, töröljük át rendszeresen. Ha elszíneződött a kávéskanna, dörzsöljük át citromlével vagy sütőporral.

A hűtőszekrény komplett tisztítását programozzuk be évente legalább kétszer. Ha nincs tartalék hűtési lehetőség, érdemes olyan időpontot választani, amikor nincs benne romló étel és nincs nagy meleg. Este áramtalanítsuk a hűtőszekrényt, reggelre leolvad. Gyorsan töröljük át (kevés) mosogatószeres vagy ecetes vízzel, és máris pakolhatunk vissza. A leolvadás idejére tegyünk a hűtőbe vagy alá lapos tálat vagy elegendő papír kéztörlőt, ami a kiolvadó vizet felszívja. Ezen kívül, érdemes a hűtőt többször is áttörölni ecetes vízzel a baktériumok miatt. Takarítsunk ki a hűtő alatt is. Hosszú és lapos takarítóeszközhöz jutunk, ha egy hosszú lécre pamutzoknit rögzítünk gumival.

 

forrás